23. Dodela nagrada Izbor kritičara (Critics’ Choice Award) bila je, kada je o dobitnicima reč, gotovo identična Zlatnom globusu. Jedina razlika je što su kritičari za najbolji film izabali “Oblik vode” Giljerma del Tora (umesto “Tri bilborda” Martina Mekdone).

“Oblik vode”, koji je pre dodele bio apsolutni favorit sa 14 nominacija, na kraju je osvojio četiri nagrade: za film, režiju, scenografiju i muziku. Kada je reč o televizijskim nagradama i ovde je, kao na Globusima, dominirala serija “Nevine laži” sa četiri odličja.

Budući da je pobednička glumačka četvorka ista kao i na dodeli Globusa: Gari Oldman (Najmračniji čas), Alison Dženi (I, Tonya), Franses Mekdormand i Sem Rokvel (Tri bilborda ispred Ebinga u Misuriju), sa još većom sigurnošću se može reći da su to ujedno i najveći favoriti za Oskara, sem ako na dodeli nagrada Udruženja glumaca (21. 1) ne bude nekih većih iznenađenja.

FILMSKE NAGRADE

FILM – Oblik vode (The Shape of Water)

GLAVNI GLUMAC – Gari Oldman, Najmračniji čas (Darkest Hour)

GLAVNA GLUMICA – Franses Mekdormand, Tri bilborda ispred Ebinga u Misuriju (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

SPOREDNI GLUMAC – Sem Rokvel, Tri bilborda ispred Ebinga u Misuriju

SPOREDNA GLUMICA – Alison Dženi – I, Tonya

MLADI GLUMAC/GLUMICA – Bruklin Prins, Projekat Florida (The Florida Project)

GLUMAČKI ANSAMBL – Tri bilborda ispred Ebinga u Misuriju

REŽIJA – Giljermo del Toro, Oblik vode

ORIGINALNI SCENARIO – Džordan Pil, Beži (Get Out)

ADAPTIRANI SCENARIO – Džejms Ajvori, Zovi me svojim imenom (Call Me By Your Name)

FOTOGRAFIJA – Rpdžer Dikins, Blejd raner 2049

SCENOGRAFIJA – Pol Denam Osterberi, Šejn Vju i Džef Melvin, Oblik vode

MONTAŽA (nerešeno): Pol Maklis i Džonatan Amos, Vozač (Baby Driver) i Li Smit, Denkerk (Dunkirk)

KOSTIM – Mark Bridžis, Fantomska nit (Phantom Thread)

FRIZURA I ŠMINKA – Najmračniji čas

VIZUELNI EFEKTI – Planeta majmuna: Rat (War for the Planet of the Apes)

STRANI FILM – Niotkuda (Aus Dem Nichts), Nemačka

AKCIONI FILM – Čudesna žena (Wonder Woman)

KOMEDIJA – The Big Sick

GLUMAC U KOMEDIJI – Džejms Franko, The Disaster Artist

GLUMICA U KOMEDIJI – Margo Robi, I, Tonya

S/F-HOROR FILM – Beži

PESMA – Remember Me (Koko)

MUZIKA – Aleksandr Depla, Oblik vode

TELEVIZIJSKE NAGRADE

HUMORISTIČKA SERIJA – The Marvelous Mrs. Maisel

GLAVNI GLUMAC U KOMEDIJI – Ted Denson, The Good Place

GLAVNA GLUMICA U KOMEDIJI – Rejčel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel

SPOREDNI GLUMAC U KOMEDIJI – Volton Gigins, Zamenici direktora (Vice Principals)

SPOREDNA GLUMICA U KOMEDIJI – Majim Bijalik, Štreberi (The Big Bang Theory)

DRAMSKA SERIJA – Sluškinjina priča (The Handmaid’s Tale)

GLAVNI GLUMAC U DRAMSKOJ SERIJI – Sterling K. Braun, To smo mi (This Is Us)

GLAVNA GLUMICA U DRAMSKOJ SERIJI – Elizabet Mos, Sluškinjina priča

SPOREDNI GLUMAC U DRAMSKOJ SERIJI – Dejvid Harbor, Stranger Things

SPOREDNA GLUMICA U DRAMSKOJ SERIJI – En Daud, Sluškijina priča

MINI-SERIJA – Nevine laži (Big Little Lies)

TV-FILM – Majstor laži (The Wizard of Lies)

GLAVNI GLUMAC U MINI-SERIJI/TV-FILMU – Juan Mekgregor, Fargo

GLAVNA GLUMICA U MINI-SERIJI/TV-FILMU – Nikol Kidman, Nevine laži

SPOREDNI GLUMAC U MINI-SERIJI/TV-FILMU – Aleksandar Skarsgard, Nevine laži

SPOREDNA GLUMICA U MINI-SERIJI/TV-FILMU – Lora Dern, Nevine laži

TOK ŠOU – Jimmy Kimmel Live!

ANIMIRANA SERIJA – Rick and Morty

Reply
Share this

ZANIMLJIVOSTI